HBDH İbrahim Kaypakkaya Milisleri; “Bursa/İnegöl’de İplik Fabrikasını Ateşe Verdik!”

78

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistandaki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği

 İbrahim Kaypakkaya Milisleri olarak, 8 Mayıs günü, Bursa’nın İnegöl ilçesinde, saat 06:00 sularında, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan iplik fabrikası ateşe verdik. Yangın sonucu fabrikada yüksek miktarda maddi hasar oluştu.

Faşist-işkenceci T.C. devletinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı uyguladığı ağır tecrit ve işkence politikası hem derinleşiyor hem de tüm halklara uygulanıyor.

Soykırımcı Türk Devletinin Kürdün imha ve inkarında ki ısrarı sonucu yıllardır süren topyekün saldırılara karşı direniş de yayılarak devam ediyor. Başta Zap, Metina ve Avaşin olmak üzere özellikle yine Bakure Kurdistan’da işgalci Türk devleti aralıksız bir şekilde gerillaya karşı askeri operasyonlar gerçekleştiriyor.

Metropollerden yükselen direniş ateşimiz bir kez daha bu savaşın dağlarla sınırlı kalmayacağını, özgürlük gerillasının yalnız olmadığını göstermiştir. Adeta köşeye sıkışmış durumda olan AKP-MHP çete rejimi; gerilla direnişini kırmak için her türlü kirli oyunu oynamaktadır. Yine halkın iradesini teslim almak için siyasi soykırım operasyonları aralıksız devam ederken onurlu bir barışı reddedip savaşta ısrar edenler Kürt Halk önderi Öcalan üzerindeki tecrit politikasını geliştirerek daha da derinleştiriyor. Kürt Halk önderi Öcalan’ın üzerindeki mutlak tecridin başladığı andan itibaren gerilladan halka, gençlerden kadınlara, halkın iradesiyle seçilmiş siyasilerden zindanlardaki devrimci tutsaklara karşı başlayan operasyon ve saldırılar devam etmektedir. Bütün güç ve imkanlarla mücadelemize ve irademize saldırmaya çalışan AKP-MHP faşist rejimine karşı çelikten iradeyle karşı duran halklarımız, gerilla ve milis güçlerimiz, zindanlardaki tutsak yoldaşlar ve Kürt Halk Önderi Öcalan’ın direnişi faşizmin kesin yenileceğini müjdeliyor.

Bu eylemimiz Bakur’da özgürlük gerillasına karşı süren askeri operasyonlara karşı misilleme olarak gerçekleştirilmiştir.

Bu inkar ve imha saldırılarına karşı tüm birimlerimiz ve halkımız inisiyatif alarak düşman hedeflerine karşı harekete geçmeye devam edecektir.

Gün tecridi parçalayıp Kürt Halk Önderi Öcalan’ı özgürleştirme, işgalcileri ve kurumlarını Kürdistan’dan söküp atma günüdür.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Halkların Birleşik Hareketi!

Kahrolsun Faşizm!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir