HBDH Rahşan Demirel Milisleri; “Harlanan Newroz Ateşi, İçimizde Yanan Özgürlük Ateşinin Ta Kendisidir!”

84

Zalimlere, yüzyıllardır her soydan “Dehaq”lara karşı isyanımızın, özgürlük tutkumuzun, kurtuluş mücadelemizin simgesidir Newroz. Harlanan Newroz ateşi, içimizde yanan özgürlük ateşinin ta kendisidir!

En ağır bedelleri ödedik bu topraklarda. Faşist devlete, bu sömürü düzenine karşı en zorlu şartlarda mücadele ettik. Baş eğmedik. Yeri geldi bedenimizi Newroz ateşine çevirerek aydınlattık karanlıkları.

Teslim olmayan, en eşitsiz şartlarda bile mücadeleden vaz geçmeyen devrimci geleneğin devamcıları olarak, halklarımızın Newroz bayramını kutlamak için eylemlerimize hız verdik.

Rahşan Demirel milisleri olarak, 17 Mart sabahı, İstanbul’da yükselttik Newroz ateşini. Esenyurt/Akçaburgaz’da bulunan TIR dorselerini, emekçi halklarımızın özgürlük tutkusunun meşalelerine dönüştürdük. Düzenlediğimiz sabotaj eylemi sonucu dorseler alev alev yandı.

Gençler, zulme boyun eğmeyen emekçiler! Modern Dehaqlara karşı ayağa kalkın! Birleşik devrim saflarındaki yerinizi alın! Halklarımızın bağrındaki Kawalar asla tükenmez! Milis saflarına katılarak bu zulüm saltanatını yıkma savaşına katılın!

Yaşasın Newroz!

Dehaqlara Ölüm!

Tek Yol Birleşik Devrim!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir