HBDH Ali İsmail Korkmaz Milisleri; “Adana-Mersin Otoyolu Güzergahında Bulunan Trafoya Eylem Düzenledik!”

82

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistan’daki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği

7 Mayıs günü gece 03:55 sularında Adana-Mersin otoyolu güzergahında bulunan TEDAŞ’a ait trafoyu patlayıcılarla hedef aldık. Eylem sonucu trafo kullanılamaz hale geldi.

11 yıl önce Türkiye ve Kürdistan halkları, ezilenlerin tarihine bir direniş ekledi. Gezi Direnişi halkların özgürlüğüne yapılan saldırılara bir cevap, faşizmin uyguladığı zulüme karşı bir başkaldırıdır.

Gezi Direnişi’yle birlikte, kitlelerin devrimci yaratıcılık ve inisiyatifinin nelere kadir olduğu görülmüş; oluşturulan komünler, mahalle meclisleri, mahalle forumları vb. örgütlenmeler önemli deneyimler açığa çıkarmıştır. Gezi, mevcut sistemi aşmada devrimci savaşın önemini ve zorunluluğunu bir kez daha göstermiş, devrimci savaşın geliştirilmesi ve büyütülmesine çağrı niteliğinde olmuştur.

Faşist-soykırımcı Türk Devletinin halkımız üzerinde ki baskı ve zulmüne karşı milislerimiz eylemlerini sürdürüyor. Halkın iradesine saygı duymayan, sokakta baskı ve şiddet uygulayan, gözaltı ve tutuklamalarla sonuç almaya çalışan işkenceci AKP-MHP çete rejimine karşı herkes elindeki imkanları seferber ederek eyleme geçmelidir.

Faşist ve despot rejimler tarihin hiçbir aşamasında halk ayaklanmalarının karşısında duramadılar. Gerillanın direnişi, zindanlarda yükselen mücadele ve sokaklarda halkımızın serhildanları birer örnek olarak insanlığın mücadele tarihinde çoktan yerini almıştır. Bugün düşman her zamankinden daha güçsüz ve kaybetmeye yakındır. Bu nedenle imhayı hedefleyerek her fırsatta halka, onun kurumlarına ve gerilla ordusuna saldırmaktadır. Buna karşı herkes öz savunmasını yapmalı ve fırsat bulduğu an da düşmanı ve onun aparatlarını hedef almalıdır.

Gün faşizme karşı yeni Gezi Direnişler’i yartma günüdür. Gençler başta olmak üzere tüm halkımız Birleşik Devrim’in mücadele çizgisinde bir araya gelerek faşist-işkenceci Türk devletinin topluma ve devrimci tutsaklara yönelik baskı ve zulmüne karşı harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bu eylemi Gezi Direnişi’nde ölümsüzleşen yoldaşlara adıyoruz.

Yaşasın HBDH!

Gezi Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!

Kahrolsun Faşizm!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir