HBDH Ethem Sarısülük Milisleri; “İrade Gasplarına Karşı 4 İlde Eylem Düzenledik!”

100

HBDH Milislerinden Kayyımlara Karşı Eylem Seferberliği

HBDH Ethem Sarısülük Milisleri olarak;

2 haziranda, gece 03:30 sularında, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde faşistlere ait bir eğlence merkezi ve cafeye özel bir teknikle sabotaj düzenledik. Cafe tamamen kül oldu. Faşistler milyon liralık zarara uğratıldı.

3 haziran Antalya, Akdeniz Üniversitesi Teknokent ArGe -1 binasında ( teknolojik çalışmaların yapıldığı bina ) teknink cihazların yakılması ile ateşe verildi. Yangında deney odaları ve eğitim anfisi zarar gördü.

3 haziranda İstanbul/Silivri’de saat 12.20 sularında, Beytiler mahallesinde bulunan bir boya fabrikasının depo bölümünde özel yöntemle sabotaj eylemi düzenlendi. Eylemde depo tamamen kül oldu.

6 haziranda Bursa/Orhangazi’de sabah 08.20 sularında, DSİ sokakta, mahalleye enerji veren trafo el yapımı patlayıcı ile patlatıldı. Ardından trafo yanarak kullanılamaz hale geldi.

Eylemlerimiz sonucu milyonlarca lira ekonomik zarar oluştu. Faşistler ve devlet ekonomisine katkı sunan herkes hedefimizdir. Halkın adaletinden kaçamayacaksınız!

AKP-MHP faşizmi, halkların iradesini tanımıyor, kayyım gasplarına devam ediyor. Kaybettiği imajını yeniden toplamak, savaşa dönük politikalarına hız vermiş durumda. Rojava’ya, MSA’ya  yapılan saldırılar, şehirlerdeki irade gaspları, zindanlardaki tecrit sistemi vb. gibi yöntemlerle Birleşik Devrim Hareketi’nin üyelerini sindirmek, yok etmek istemekte.

Birleşik Devrim’in üyelerine ve halklara baş eğdiremeyeceksiniz! Van serhildanı, halkların Newroz ve 1 Mayıs alanlarına akını, zindan devam eden direniş Faşist iktidarının saldırıları karşısında Türkiye ve Kürdistan halklarının baş eğmediğinin kanıtıdır.

Faşizm geriletilmesinin tek koşulu sokağa çıkmak ve faşizmden hesap sormaktan geçmektedir. Van direnişi bunun örneğidir. Hak gasplarına karşı oluşturulan Van serhildanı ve sonucu olarak kazanımı bugün Colemêrg’de ne yapılması gerektiğini bizlere açıkça işaret etmektedir.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi faşizmin ensesinde, halkların yanında olmaya devam ediyor. Halkın iradesini göz ardı edenler, halkın öfkesinden kurtulamayacak. Bizler, Birleşik Devrim’in neferleri olarak faşizmin mazlumlara yaptığı zulümün karşısında safımızı tutuyoruz.

İşgal, sömürü, kayyum rejimine karşı yapılan eylemlerde tüm gençlere, Kürdistan’dan Türkiye’ye  tüm halklara çağrıda bulunuyoruz; “Faşizmi darbe vuralım kayyumları söküp atalım!”

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir