HBDH Yürütme Komitesi; “9. Kavga Yılını Zafere Taşıyalım!”

146

  12 Mart 2016’da Medya Savunma Alanları ve Gazi Mahallesi’nde kuruluşunu ilan eden Halkların Birleşik Devrim Hareketi, 9. kavga yılında ezilenler için mücadelesini sürdürüyor.

  Kuruluşundan bugüne işçiler, kadınlar, gençler ve ezilen halklar için durmadan mücadele eden Birleşik Devrim Güçleri, AKP-MHP faşizminin tüm baskı ve saldırılarına karşı yılmadan mücadeleye devam ediyor.

  AKP-MHP faşizmi iktidarı kaybetme, ezilenlere yenilme korkusuyla saldırganlığını daha da arttırdı. Kürdistan’da kullandığı kimyasal silahlar, Rojava Devrimi’ne yönelik işgal saldırıları, kadın mücadelesi kazanımlarına yaptığı saldırılar, Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit, Türkiye’li sosyalist güçlere uyguladığı baskı ve tutuklama furyası, tecrit ve yıldırma politikaları devrimci güçleri durduramadı, durduramayacak!

8 Yılı dolduran Pratik, 9. Kavga yılı

  8. yılını dolduran, 9. Kavga yılına başlayan HBDH, savaş içerisinde kuruldu, savaş içerisinde örgütlendi. Nerede bir zulüm varsa Birleşik Devrim güçlerimiz orada konumlandı, savaş verdi.

  Sömürülen işçiler-emekçiler için,  her gün faşizmin zorbalığına uğrayan kadınlar için, geleceği karartılmış, yozlaştırılan gençler için karanlığı aydınlatıyoruz.

  Kuruluşumuzdan bugüne sergilediğimiz kararlı mücadele 9. Kavga yılında tüm ölümsüz yoldaşlarımıza zafer sözümüzdür. 

Birleşik Devrimde Örgütlen, Hesap Sor!

 Tüm bu koşullar içinde faşizmden hesap soran ve sormaya devam eden bizler, Birleşik Devrim Güçleri, tüm ezilenleri saflara hesap sormaya çağırıyoruz. MSA‘ da ve Kürdistan dağlarında gerillalarımız, şehirlerdeki müfrezelerimiz-milislerimiz, her devrimci neferimiz halka yapılan zulümlerin, katliamların hesabını soruyor. Faşizmin kalesinde delikler açıyor.

9. Yılda İvme Daha da Artacak!

  Kuruluş ilanımızdan bugüne sayısız eylem gerçekleştirdik. Ezilenler mücadelesinde umut ışığı olduk. Ölümsüzlerimizin izinde faşizmin duvarlarını deldik. Önderlerimizin izinde günden güne daha örgürlü daha güçlü daha kararlıyız.

Kurucu önder kadrolardan Ulaş Bayraktaroğlu, Nubar Ozanyan, Delal Amed, Baran Serhat, Ulaş Adalı yoldaşların şahsında Birleşik Devrim yolunda ölümsüzleşen her devrimci nefere sözümüz yeni kavga yılımızda devrimci ivme daha da artacak, faşizme karşı hiç soluk almadan mücadele edip zafer kazanacağız!

9. Kavga yılını zafere taşıyalım!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!

                                                                                                                   HBDH Yürütme Komitesi

                                                                                                                             12 Mart 2024
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir