HBDH Eylem Ataş Milisleri; “Gebze’de Boya Fabrikasını Sabotaj Tekniği İle Hedef Aldık!”

80

HBDH Milislerinden İşgal Operasyonlarına Karşı Gebze’de Misilleme Eylemi

26 Haziran günü Kocaeli/Gebze’de HBDH Eylem Ataş milisleri tarafından boya fabrikası sabotaj tekniği ile hedef alındı. Başur Kürdistan’da süren işgal ve imha operasyonlarına misilleme olarak gerçekleştirilen eylem sonucu fabrika tamamen imha olurken büyük miktarda maddi hasar oluştu. Eylem sonucu milislerimiz güvenli bir şekilde alanlarına ulaştılar.

AKP-MHP soykırımcı iktidarının Kürtleri soykırımdan geçirme, özgürlük hareketini bitirme amaçlı uluslararası alanda yürüttüğü kirli savaş Medya Savunma Alanlarında bütün yoğunluğuyla devam ediyor. Metina başta olmak üzere diğer alanlarda işgalci ordunun imha ve işgal operasyonlarına karşı Türkiye metropollerinde işçinin emeğini sömüren ve aynı zaman da faşist hükümetin savaş ekonomisine çanak tutan merkezleri vurmaya devam ediyoruz.

Soykırımcı TC devleti Kürt, Türk ve Arap halklarını çok kanlı bir katliam ile yüz yüze bırakacak ve Kürt Özgürlük Hareketini bitirmeyi amaçlayan kirli savaş planları için uzun bir süredir yürüttüğü uluslararası ve bölgesel yoğun diplomasi faaliyetleri şimdilik amacına ulaşmamış görünse de saha da işbirlikçi KDP ve Irak hükümetinin kısmi desteği ile Metina alanından başlayarak tüm MSA’da özgürlük gerillasını bitirmeyi başararak Kürt halkına karşı soykırımın zeminini oluşturmayı hedeflemektedir. Aynı faşist iktidarın Bakur Kürdistan’da siyasal, toplumsal ve gerilla alanlarına görülmemiş şekilde saldırmasının altındaki gerçek budur. Yine TC’de yaşanacak direnişlerin önünü almak için işçi ve emekçilere saldırıyor, devrimci ve demokratik güçlere karşı tasfiye saldırıları gerçekleştiriyor diğer yandan ırkçılığı ve faşizmi geliştirerek mülteciler başta olmak üzere halklar arası savaş yaratmak istiyor.

Gerilla faşist TC devleti ve işgalci ordusu karşısında yenilmezliğini ispatlamıştır. Başta Türkiye ve Kürdistan’da yaşayan yurtsever halkımız olmak üzere devrimci, demokrat ve iktidara muhalif tüm kesimler faşist iktidarın bölgede yaratacağı kaos ortamını özgürlük hamlesine çevirecektir. Gençler ve kadınlar işgal saldırılarına karşı bulundukları her yerde faşizmin merkezlerini hedef alarak bu kirli planları boşa çıkaracaktır.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir