HBDH Şefik Esen Milisleri; “Bursa’da Kereste Fabrikasını Ateşe Verdik!”

88

HBDH Milislerinden Zindanlara Dönük Bursa’da Eylem

2 Temmuz günü, sabah 06:30 sularında, Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan bir kereste fabrikası HBDH Şefik Esen Milisleri tarafından ateşe verildi. Hapishaneler de süren işkence koşulları ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde devam eden ağır tecrite karşı gerçekleştirilen eylem sonucu fabrika tamamen yanarken milyonlarca lira maddi hasar oluştuğu tespit edildi. Eylemi gerçekleştiren birim üslenme alanına sağlam bir şekilde ulaştı.

AKP-MHP faşizmi tecrit politikalarıyla devrimci tutsakları sindirmeye tüm Birleşik Devrim savaşçılarının maneviyatını kırmaya çalışmaktadır. Yürütülen kirli savaşın bir parçası olan tecrit sistemi başta Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan olmak üzere zindanlarda tüm yoldaşlarımıza dayatılmakta iradeleri kırılmaya çalışılmaktadır. S,Y,R zindan tipleri ile tecrit koşullarını güçlendiren faşizm, insan haklarından yoksun kurumlarıyla devrimci tutsaklara saldırılarına devam etmektedir.

Zindanlardan gelişen açlık grevi eylemleri, faşizmin politikalarına verilen en net cevaptır. Devrimci tutsakların zindanlardaki bu direnişi Birleşik Devrim çizgimizi oluşturmakta, kendini Birleşik Devrim’e adıyan neferlere ışık olmaktadır.

Başur işgaline direnen özgürlük gerillalarımızla, sermayenin sömürü çarkını kırmaya kararlı milislerimizle zindanların sesi olmaya devam edeceğiz. Faşizmi her alanda vuracağız!

Bizler, Birleşik Devrim’in neferleri olarak dağlarda gerillalarımızla, şehirlerde milislerimizle ve zindanlarda yoldaşlarımızla faşizmin duvarlarını parçalayacağız!

Tüm halkımıza çağrımızdır; Zindanlardaki direnişe kulak verin. Gücünüzü Birleşik Devrim Hareketine katarak faşizme yöneltin.

Yaşasın HBDH!

Tecriti Parçalayacağız!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir