HBDH Ferhat Kurtay Milisleri; “İstanbul/Esenyurt’ta Tekstil ve Ayakkabı Fabrikalarını Ateşe Verdik!”

72

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistan’daki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği

18 mayıs günü saat 18:00 Sularında İstanbul/Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesinde bulunan tekstil fabrikası ve ayakkabı fabrikası HBDH Ferhat Kurtay Milisleri tarafından ateşe verildi. Eylem sonucu yüksek miktarda maddi zarar oluşurken fabrikalar kullanılamaz hale geldi.

Birimlerimizin Türkiye ve Kürdistan zindanlarında ki tecrit ve işkence saldırılarına karşı misilleme olarak gerçekleştirdiği bu eylemle, en zorlu ve kısıtlı imkanlara sahip devrimci tutsaklar ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın direnişlerinin yanında olacağımızı bildiriyoruz.

Kürt halkı ve tüm ezilen-sömürülen halkların kurtuluş ve özgürlük mücadelelerini yok etmek isteyen faşist-katliamcı Türk devleti her defasında; savaşçılığı ve direnişçiliğiyle savaşın en ön cephesinde yer alan devrimcileri ve devrimin önderlerini tutsak ederek veya imha ederek sonuca gitmek istemiştir. Bugün İmralı ve zindanlardaki mutlak tecrit ve ağır işkence koşulları cezaevlerindeki yoldaşlara yönelik işkence ve katliamlara varan saldırıların artması yine Türkiye ve Kürdistan’da artan baskı ve faşizm sonucu çok sayıda yurtsever-devrimcinin gözaltına alınması, tutuklanarak cezaevine konulması ve halkın kurumlarının hedeflenmesi faşist devletin sömürgeci-soykırımcı savaşını devreye koyduğunun açık örneğidir. Bu imha ve soykırım saldırılarına karşı başta tüm birimlerimiz olmak üzere yurtsever-devrimci gençliğimiz ve halkımız,  Birleşik Devrim çizgisinde bir araya gelerek bu faşist-işkenceci düşmana gereken cevabı verecektir.

Birleşik Devrimin neferleri olarak,  faşizme karşı ortak mücadelemizin sorumluluk ve görevlerini kuşanarak Türkiye ve Kürdistan topraklarında ateşten tarih yazan mayıs ayı şehitlerinin devrimci ve direnişçi çizgisinde, onların izinde yürüyerek bu soykırımcı-faşist düşmandan hesap soracağız!

Gün işgalcileri ve onun tüm kurumlarını Kürdistan’dan söküp atma günüdür.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!

Kahrolsun Faşizm
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir