HBDH Necmi Öner Milisleri; “Kocaeli’de Faşistlere Ait Tıra Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

95

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistan’daki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği

19 mayıs günü saat 23:00 sularında, TEM otoyolunun Kocaeli girişi tarafında bulunan otoparktaki beyaz eşya yüklü tıra sabotaj eylemi düzenlendik. Faşist-işkenceci AKP-MHP rejiminin son günlerde gerçekleştirdiği siyasi soykırım operasyonları ve zindanlarda süren tecrit ve ağır işkence saldırılarına karşı misilleme olarak gerçekleşen eylem sonucu tır ve tırda bulunan beyaz eşyalar tamamen kullanılamaz hale geldi.

Halkların birleşik mücadelesinden korkan faşist AKP-MHP diktatörlük rejimi bir yandan gerilla alanlarına kesintisiz askeri operasyonlar düzenlerken diğer taraftan da Türkiye ve Kürdistan’da başta bu faşist-işkenceci rejime boyun eğmeyip direnen halklar, devrimciler, gençler, kadınlar, işçilere dönük olmak üzere, halkın iradesiyle seçilmiş siyasilere ve onun kurumlarına yönelik imha saldırılarını sürdürmektedir. Başta Wan halkının onurlu direnişi karşısında geri adım atmak zorunda kalan AKP-MHP çete rejiminin halkların birleşik mücadelesi karşısında çaresiz kalacağı aşikardır. Bu nedenle gün Kürdistan’dan Türkiye metropollerine halkların direnişini örgütlemenin, inisiyatif alarak faşizme karşı eyleme geçmenin günüdür.

İşkenceci AKP-MHP faşist rejiminin ısrar ettiği imha ve soykırım savaşına karşı başta sosyalistler, devrimciler, işçi ve emekçiler, gençler ve kadınlar olmak üzere ezilen ve sömürülen herkes Birleşik Devrim çizgisinde örgütlenerek mücadeleyi büyütmelidir. Birleşik mücadelenin neferleri olarak tekrar ediyoruz; zindanlar başta olmak üzere halkımıza karşı uygulanan faşizme karşı mayıs ayı şehitlerinin devrimci ve direnişçi çizgisinde mücadele edecek bu soykırımcı-faşist düzeni yıkacağız.

Gün işgalcileri ve onun tüm kurumlarını Halkların Birleşik Devrim Ruhu ile topraklarımızdan söküp atma günüdür.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!

Kahrolsun Faşizm !

 Biji Berxwedana Zindanan!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir