HBDH İşçi İntikam Milisleri; “Kocaeli/Körfez’de Lüks Bir Yatı Ateşe Verdik!”

101

 Sömürü düzenini parçalayacağız!

 AKP-MHP faşizmi yürüttüğü savaş politikalarının hesabını işçi-emekçilere, yoksullara çıkartıyor. Erdoğan ve yandaşları lüks içinde yaşarken halka yoksulluğu, sefaleti reva görüyor.

  Ülkedeki işçi hareketleri ve grevler artıyor. İşçiler, sermaye ve patronlara karşı direniş ateşini her geçen gün daha da körüklüyor. Bizler bu ateşi kuşanıp özgürlük ateşi olarak sermayenin kararttığı dünyayı aydınlatıyoruz.  

  Daha fazla kar için işçilerin canını hiçe sayan sermaye, madenlerde ölüme terk edilen işçiler için ‘kader’ , ‘işin fıtratında var’ derken, işçi kazası adı altında her sektörde işçi katliamlarına devam ediyor. İstanbul/Beşiktaş’da 29 işçi katledildi. Hiç bir tedbir ve güvenlik önlemi olamayan yerde suç gene işçilere atıldı.

 Bizler, Birleşik Derim neferleri olarak, sermayenin kabusu olmaya devam ediyoruz. Canını hiçe saydığınız tüm işçiler adına, sömürü düzeniniz altında ezilen tüm işçiler adına hesap sormaya geliyoruz. Lüks ve korunaklı villalarınızda rahat uyuyamayacaksınız!

 HBDH İşçi İntikam milisleri olarak, 9 Nisan günü, Kocaeli/Körfez’de lüks bir yatı ateşe verdik! Eylem de tekne tamamen kül olurken yangın etrafa yayılıp trafoları da etkiledi.

 Birleşik Devrim Hareketi olarak tüm işçi ve ezilenlerin yanındayız. İşçilere sesleniyoruz; Birleşik Devrim saflarında örgütlenin! Faşizmden ve sermayeden hesabı Birleşik Devrim saflarında sorun!

Yaşasın İşçilerin Birleşik Mücadelesi!

Yaşasın HBDH!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir