HBDH Kızıldere Milisleri; “Onların İzinde Zafere Yürüyoruz!”

118

AKP-MHP faşizmi baskı ve imha politikalarına hız kesmeden devam ediyor. İşçileri, emekçileri sömürüyor, gençleri yozlaştırıyor, umutsuzlaştırıyor, kadın kazanımlarına saldırıyor, Kürt halkını ve devrimci güçleri tasfiye etmek istiyor.

Bugün tüm bu zulümlerin karşısında dağlarda gerillamız, şehirlerde milislerimiz, zindanlarda yoldaşlarımız tarihi bir direniş sergiliyor. Devrimci tarihimizin bizlere öğrettiği mücadele geleneğini sürdürüyoruz. Bugün Birleşik Devrim Hareketi’nin yolu Denizlerin, Mahirlerin, İbrahimlerin yoludur. ‘Onların’ mirasçılarıyız. ‘Onların’ savaşçılarıyız.

52 yıl önce dünya devrim tarihine destansı bir direniş geçti. Devrimci dayanışma, birlik, irade ve kararlılık kavramlarını somutlaştıran Mahir Çayan ve 9 yoldaşı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idamını durdurmak için canlarını verdiler.

Bizler, Birleşik Devrim’in neferleri olarak tarihimizdeki bu mirası sahipleniyor, ‘onlarla’ ilerliyoruz. Mahir Çayan ve yoldaşlarının oluşturdukları bu direniş geleneğini bugün Rojava Devrimi’nden Türkiye şehirlerine, bulunduğumuz her alana taşıyoruz.

Bu kapsamda harekete geçen milislerimiz, Kocaeli’de düşmanın ekonomik kaynaklarına darbeler vurdular. 23 Mart günü, saat 02.00 sularında bir otomotiv bayi hedef alındı. Nissan araç bayisine dönük gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucu onlarca araç kül oldu.

25 Mart günü ise, Gölcük ilçesinde harekete geçti milislerimiz. Ulaşlı Anadolu Lisesi yakınlarındaki müstakil binanın, gençlerimizi, özellikle liseli gençlerimizi uyuşturucu tuzağına çekenlerin, onları zehirleyenlerin merkezi olduğunu tespit eden Milislerimiz, binayı ateşe verdi. Başarılı eylem sonucu bina tamamen yandı.

Her iki eylemde de milislerimiz başarılı bir şekilde olay yerlerinden ayrıldılar.

Bir kez daha haykırıyoruz: Zafere kadar kavga bayrağını yere düşürmeyeceğiz!

Onların izinde zafere yürüyoruz!

Kızıldere Son Değil Savaş Sürüyor!

Ölümsüzlerimize Zafer Sözümüz Var!

Tek Yol Birleşik Devrim!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir