HBDH Sinan Dersim Milisleri; “Bursa’da Zulüm Düzeninin Destekçisi Faşistlere Ait İş Yerini Hedef Aldık!”

80

Halklarımızın özgürlüğü ve kurtuluşu için birleşik devrim saflarında güçlerini birleştiren, ortak bir çabayla birleşik devrimimizi zafere ulaştırmak için mücadele eden, savaşan tüm yoldaşlara selam olsun!

İşçi ve emekçilerin, ezilen Kürt ulusunun, korkunç bir baskı ve zulüm cenderesindeki kadınların, geleceksiz bırakılan gençlerin, tek kelimeyle tüm ezilenlerin özgürlük ve kurtuluşu için 8 yıl önce 12 Mart 2016’da mücadele hayatına atılan Halkların Birleşik Devrim Hareketi, bu sekiz yılda büyük mesafeler kat etti. Milis kuvvetlerimiz, en zor şartlar altında kesintisiz bir eylem süreci yaratmayı başardı. Düşmana sürekli darbeler vurdu.

Bu baskıcı faşist devletin, bu kapitalist sömürü sisteminin destekçilerine, halk düşmanlarına, zulüm kalelerinin bekçilerine, asker ve polislere, bu yoz yağma düzeninin ekonomik dayanaklarına darbeler vuruyoruz. İşkencecilerden hesap soruyoruz. Halkın bağrından çıkan fedai güçler olarak, her türlü bedel ödemeyi göze alarak özgürlüğümüzü kazanmak için yürüyüşümüzü kesintisiz sürdürüyoruz.

Gençler, tüm devrimci güçler! Bu faşist zulüm düzenini yıkmak için, özgürlüğümüzü kazanmak için, sömürüye son vermek için yürüttüğümüz bu kavgaya omuz verin! Halkların Birleşik Devrim Hareketi saflarında yerinizi alın! Birleşik devrim mücadelesi, sizlerin mütevazı katkılarıyla büyük sıçramalar gerçekleştirecek. Saflarında yer alacağınız milis hareketimiz, sizlerle çok daha güçlü ve yenilmez olacak! Hiç kimse “ben tek başıma neyim ki” demesin! Milis kuvvetlerimize vereceğiniz her destek, bu faşist zulüm düzeninin çöküşünü daha da yakınlaştıracak.

Gençler! Unutmayın, bu faşist zulüm düzeninin bekçilerine her yerde bir litre benzin yeter de artar bile! Birlikte yapacağımız çok işler var. Birlikte yürüyeceğimiz onurlu uzun bir yol var. Ellerinizi ellerimizle birleştirin. Saflarımıza katılın!

Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin kuruluş yıl dönümünü selamlamak ve gençliği saflarımıza katılmaya davet etmek için bulunduğumuz her yerde eylemler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

8 Mart sabahı saat 04.00 civarında, Bursa’da bu zulüm düzeninin destekçisi faşistlere ait iş yerini hedef aldık. Yıldırım’da otosaniyede bulunan faşistlere ait tamirhane, önündeki araçlarla birlikte ateşe verildi. Eylemimiz sonucu tamirhane ve araçlar tamamen küle döndü.

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Hareketi!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Tek Yol Birleşik Devrim!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir