HBDH M. Hayri Durmuş Milisleri; “İstanbul’da Bir Fabrikaya Sabotaj Eylemi Düzenledik!”

73

HBDH Milislerinden Tarihi 14 Temmuz Ölüm Orucu Şehitleri Anısına İstanbul’da Eylem

26 haziran günü, sabah 09:00 sularında, İstanbul/Sultangazi’de bulunan Sanko Sanayi sitesinde otomotiv fabrikası tamir ve bakım ünitesinin deposu M. Hayri Durmuş Milisleri tarafından sabotaj tekniği ile ateşe verildi. Binlerce liralık yedek parça ve servis aracı kül oldu.

Soykırımcı faşist devletin sömürü ve baskı politikaları Kürt halkını, işçi ve emekçileri, devrimcileri, demokrat ve iktidara muhalif kesimleri tasfiye saldırıları devam ediyor. Bu yok etme saldırıları karşısında dağlardan, şehirlere, zindanlara varan topyekün direniş de devam etmektedir. ‘Yaşamı uğruna ölecek kadar seviyoruz’ diyen ölüm orucu şehitlerinin yolundan yürüyen Kürt halkı, yenilmez gerilla ordusu ve PKK öncülüğünde soykırım saldırılarını boşa çıkaracak bunu hedefleyen herkesi tarihin çöplüğüne yollayacaktır.

Teslimiyete karşı direniş çizgisini büyüten 14 Temmuz Tarihi direnişi, her günü serhildanlarla geçen halkımıza, Kürdistan’ın her yerinde işgal ve soykırım saldırılarına karşı fedaice savaşan gerillanın direnişine dağlarda ve şehirlerdeki milis ordumuza ilham olmaya güç vermeye devam ediyor.

14 Temmuz Ölüm Orucu Şehitleri Ölümsüzdür!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir