HBDH Mazlum Doğan Milisleri; “Devriye Gezen Zırhlı Polis Aracını Bomba Ve Havai Fişeklerle Hedef Aldık”

102

Kürt halk önderi Öcalan’a dönük vahşi tecridi protesto etmek için zindanlarda devrimci tutsakların başlattığı açlık grevleri devam ediyor.

İmralı tecrit ve imha sisteminde çeyrek asırdır her tür baskı ve işkenceye direnen Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki vahşi tecrit, üç yılını doldurdu. Üç yıldır kimseyle görüştürülmüyor. Her tür yasa ve hukuk ayaklar altına alınarak İmralı zindanında tutuluyor. Onun üzerinden Kürt halkının iradesi teslim alınmak isteniyor.

Tüm bu baskılara rağmen dimdik ayakta direnişini ödünsüz sürdüren önder Öcalan’a destek olmak, ona karşı uygulanan tecrit karanlığını yırtıp atmak, Öcalan’ı özgürleştirmek için emekçi Kürt halkı her yerde ayağa kalkıyor, eylemler yapıyor. Zindanlarda devrimci tutsaklar bedenlerini açlığa yatırarak Kürt halk önderi Öcalan’a sahip çıkıyor. Emekçi halk, düzenlediği “uzun yürüyüş”lerle “Öcalan’a Özgürlük” diye haykırıyor. Yurt dışında gösteri ve yürüyüşler düzenleniyor, çadırlar açılıyor.

Birleşik devrimimizin fedai savaşçıları olarak, Kürt halk önderi Öcalan için yürütülen kampanyaya destek olmak, zindanlarda yürütülen açlık grevlerine ses soluk olmak için harekete geçiyor, eylemler yapıyoruz.

11 Mart’ta, Mersin’de sokaklardaydık. Yalınayak Mahallesi’nde devriye gezen zırhlı polis aracını hedef aldık. Gece 22.00 sularında, bombalar ve havai fişeklerle saldırdık zırhlı devriye aracına.

Eylem sonrası milislerimiz bölgeden başarılı bir şekilde ayrıldılar.

İmralı Tecrit ve İmha Sistemini Parçalayacağız!

Zindanlar Yıkılsın Tutsaklara Özgürlük!

Tek Yol Birleşik Devrim!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir