HBDH Mehmet Ayvalıtaş Milisleri; “Kayyum Haksızlığına Karşı 3 İlde Eylem Gerçekleştirdik!”

97

HBDH Milislerinden Kürdistan’daki Kayyum Haksızlığına Karşı Eylem Seferberliği

HBDH Milisleri Faşist-sömürgeci Türk devletinin Kürdistan’da ki kayyum uygulamasına karşı farklı tarihlerde 3 il de eylemler gerçekleştirerek faşizmden hesap sormaya devam ediyor!

 HBDH Mehmet Ayvalıtaş Milisleri olarak;

7 Haziran günü saat 23:00 civarında İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcılığı Kubilay Kışlasına yönelik el bombaları ve eyp ile saldırı düzenlendi. Askeri kışlanın bu bölümü kullanılamaz hale geldi. Birimimiz sağlam bir şekilde alanına çekildi. 

29 Mayıs günü saat 10:00 civarında Bursa Osmangazi Geçit semtinde faşistlere ait bir inşaat malzemeleri satım deposu ateşe verildi. Depo tamamen kül oldu.

5 Haziran günü saat 18:00 civarında Kocaeli’nin Gebze ilçesi Kirazpınar kırsal mahallesinde belediyeye ait bir geri dönüşüm tesisinde ki malzemeler sabotaj yöntemiyle ateşe verildi . Yangında tesis ve malzeme bölümü tamamen küle döndü. Birimiz güvenli bir şekilde alanına çekildi.

İrade gaspına karşı gerçekleşen uyarı ve intikam eylemlerinin sonucunda faşist rejim ve işbirlikçileri bir kez daha milyonlarca lira zarara uğratılmış ve en güvende hissettikleri yer de milislerimizin hedefi olmuştur.

Dünyanın her yerinde kendisini halkın kazanımlarını gasp ederek yaşatan faşizm bugün AKP-MHP çete rejimi şahsında Colemerg’de bunun pratiğini en açık şekilde sergiliyor. Tüm haksızlığa ve hukuksuzluğa rağmen zorbalıkla ve ısrarla halka kayyum politikasını dayatıyor. Faşist ve soykırımcı Türk devleti bilmelidir ki; Colemerg  (Hakkari) halkı başta olmak üzere Kürt halkı ve tüm Türkiye halkları kayyum kararını reddediyor, kabul etmiyor. Bunun karşısında ilk gün olduğu gibi bugün de direniyor. Wan serhildanı, Newroz ve 1 Mayıs’ta coşkuyla alanları tutan, direnen halk faşist rejime hiçbir koşulda baş eğmeyeceğini tekrar göstermişti.

Sömürgeci Türk devletinin en büyük korkusu olan halkların ve devrimci güçlerinin birleşik mücadelesi Kürdistan ve Türkiye’de ki faşizmi geriletilebilir. Halklar sokakta faşizme karşı direnip kayyumu protesto ederken bizler de düşmanı her an her yer de vurmaya devam edeceğiz! İşkenceci faşist AKP-MHP rejimi Kürdistan’da gerçekleştirdiği her haksızlık ve zulüm karşısında Türkiye metropollerinde onun ve işbirlikçilerinin can ve mal güvenliği milislerimizin hedefi olacaktır.

İşgal, sömürü ve kayyum rejimine karşı yapılan eylemlerle tüm gençlere ve halkımıza çağrımızdır ‘’Gün sokağa çıkma faşizmden hesap sorma günüdür’’

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir