HBDH İşçi Adalet Milisleri; “15-16 Haziran İşçi Direnişi’ni Selamlamak İçin 2 İlde 3 Eylem Gerçekleştirdik!” 

106

HBDH İşçi Adalet milisleri olarak, 15-16 Haziran İşçi Direnişi’ni selamlamak için 2 ilde 3 eylem gerçekleştirdik;

  1. 21 Mayıs günü Gebze/Cumaköy kırsal bölgesinde bulundan Belediyeye ait, geri dönüşüm kağıt fabrikası ateşe verildi. Büyük maddi hasar oluştu.
  2. 27 Mayıs günü saat 10:00 sularında Kocaeli/Körfez’de faşist şahsa ait kereste satış yeri ateşe verildi. Ofisle birlikte satışa hazır bölüm olan depo büyük oranda hasar gördü.
  3. 11 Haziran günü saat 03:00 sularında Antalya’nın Kumluca ilçesinde turistik mahalle olan Yazır mahallesinde bulunan Kadir Kaya’ya ait Bungalov ahşap evleri yakıldı.

AKP-MHP faşizmi kendine ve yandaşlarına Türkiye ve Kürdistan’ın tüm zenginliğini aktarıyor. Kendi zenginliklerine zenginlik katarken emekçi halkımıza yoksulluk reva görülüyor. Savaşa aktardığı milyonları emekçi halkımızın alın terinden çalıyor, ‘şükür’ bekliyor.

Birleşik Devrim’in neferleri olarak, tarihimizdeki direnişlerden gücümüzü alıyor, faşizmden hesap soruyoruz. 15-16 Haziran 1970 İşçi Direnişi, işçi sınıfı ve ezilenler tarihine yazılmış, faşizm ve patronlarının o günü hatırladıkça korktuğu bir direniş yaratmıştır.

‘Zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmayanlara’ çağrımızdır, HBDH milislerine katılın, yeni 15-16 Haziranlar yaratalım, faşizme diz çöktürelim.

Bu eylemimizi Adana’da 12 yaşında çalışırken katledilen Suriye’li göçmen, çocuk işi Ahmet şahsında tüm proletaryaya adıyoruz.

Yaşasın 15-16 Haziran Direnişi!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Bu Sömürü Düzenini Yıkacağız!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir