KBDH Zeynep Kınacı (Şehid Zilan) Milisleri; “İki Farklı Şehirde Eylemler Düzenleyerek 30 Haziran 1996 Fedai Eylemini Selamladık”

32
Şehit Zilan(Zeynep Kınacı) Milisleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerin detayları şöyledir;
 
– 24 Haziran günü sabah 07:30 civarında Mersinin Tarsus ilçesinde Zeynep Kınacı (Şehid Zilan) Milisleri buğday yüklü bir tırı ateşe verdi. Sabotaj eyleminde tır içindekilerle birlikte imha edildi.

– Yine 24 Haziran günü sabah 08:00 civarında Zeynep Kınacı (Şehid Zilan) Milisleri Denizli Akçeşme Mahallesinde bulunan trafoya sabotaj eylemi düzenledi. Sabotaj eylemin de bölge elektriği kesilirken yüksek miktarda maddi hasar oluştu.
 
Kürt Özgürlük Hareketi ve Önderliğine karşı gelişen saldırılar karşısında 30 Haziran 1996 yılında  sömürgeci faşist Türk devletini ve arkasında bulunan uluslararası güçlere gerçekleştirdiği fedai eylem ile şok yaşatan ölümsüz komutan Zilan (Zeynep Kınacı) faşizme ve sömürüye karşı yürüttüğümüz savaşta mücadelemizde ışık olmaya devam ediyor.
Bu eylemiyle Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı gelişecek herhangi bir saldırıya karşı en sert şekilde cevap verileceğini gösteren Şehit Zilan’ın izinde yürüyen yoldaşları; güneşimizi karartamazsınız eylemleriyle sayın Öcalan’ın etrafında ateşten çember oluştururken Mersin’de Zilan direniş çizgisinde düşmanın üzerine yürüyen Sara ve Rukenlerden Ankara’da düşmanın kalbinde fedaileşen Erdal ve Rojhatlara bugün dört parça Kürdistan’da gerilla fedai çizgide sömürgecilere karşı savaşıyor. Zilan direniş çizgisinde yürüyen özgürlük gerillası yenilmezdir.
 
KBDH Milisleri olarak; feda ve direniş çizgisinde ölümsüz komutan Şehit Zilan başta olmak üzere bu geleneği sürdüren yoldaşların izinde yürüyeceğimizin  sözünü yinelerken halklara; şehitlere ve izinde yürüyen gerillasına sahip çıkmaya çağrı yaparken gençlere ve kadınlara şehitlerin bıraktığı mirasa layık olmaya ve onların amacını gerçekleştirmeye KBDH Milis saflarına katılmaya davet ediyoruz.
 
Yaşasın KBDH!
Yaşasın HBDH!
Şehit Zilan Ölümsüzdür!
Jin Jiyan Azadi!
Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir