HBDH Eziz Gabar Milisleri; “Aydın’da Fabrika Deposuna Sabotaj Eylemi Gerçekleştirdik!”

33

HBDH Milislerinden Kuzey Kürdistan’daki Operasyonlara Karşı Aydın’da Eylem

22 Haziran günü sabah saatlerinde Aydın/Efeler ilçesinde bulunan ASTİS sanayi sitesinde yer alan bir fabrikanın depo bölümü, Eziz Gabar Milisleri tarafından sabotaj tekniğiyle ateşe verildi.

Ağrı, Batman ve Şırnak’ta fedaice savaşarak şehit düşen kahraman yoldaşlarımızın anısına gerçekleştirilen bu misilleme eylemi sonucu fabrika büyük oranda zarar gördü.

Sömürgeci faşist Türk devleti tüm imkanlarını seferber ederek halklarımızın ortak mücadelesi başta  olmak üzere dört parça Kürdistan’da özgürlük gerillasına karşı operasyonlar gerçekleştiriyor.

İmha ve inkar politikasını esas alan faşist-işgalci AKP-MHP çete rejimi 9. yılına giren çöktürme planı kapsamında halklara ve devrimcilere saldırmaya devam ediyor.

Aldığı politik ve askeri başarısızlıklar faşist işkenceci AKP-MHP çete rejimini bitirme noktasına getirmiştir.

Kuzey Kürdistan başta olmak üzere, bulunduğu her alanda yenilmezliğini kanıtlayan özgürlük gerillasının karşısına ancak binlerce asker ve kontranın yanında onlarca savaş uçağı Sİha, İHA ve saldırı helikopterleriyle çıkabilen işgalci ordu buna rağmen gerilla direnişine çarparak istediği sonucu alamamaktadır. Günlerce devam eden çatışmalarda şehit düşen yoldaşların baş eğmez direnişi mücadele kararlılığımızı yükseltirken, aynı zamanda haklı davamızda zafere kadar savaşmanın gerekçesidir.

Bakur’da genişletilerek sürmekte olan askeri operasyonlar sonuçsuz kalacaktır. Gerilla direnişini büyütecektir. Faşist-işgalci AKP-MHP çete rejimi ve onun bu kirli savaşına ortak olan herkes bu saldırıların hesabını misliyle ödeyene kadar, tüm gençlere ve devrimcilere çağrımızdır; Gün gerillayı ve direnişini büyütmenin, faşizme karşı birleşik mücadelenin çelik iradesini ortaya koyarak şehit düşen yoldaşların intikamını almanın günüdür.

Sömürgeci ve işgalcileri Kürdistan ve Türkiye topraklarından söküp atana kadar yurtsever ve devrimci halkımızı aktif direnişe çağırıyoruz!

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Gerilla Mücadelemiz! 

Yaşasın Devrimci Halk Savaşımız!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz! 

Şehid Namirin!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir