HBDH Bedreddin Akdeniz Milisleri; “İstanbul/Taksim’de Faşistlere Ait Tekstil Deposuna Sabotaj Eylemi Düzenledik”

85

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistan’daki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği

15 mayıs günü saat 16:30 sularında İstanbul/Taksim İstiklal Caddesi’nde bulunan 7 katlı binanın teras katın da depo olarak kullanılan bölüme sabotaj eylemi düzenlendik. Tekstil malzemelerinin bulunduğu depo,yangın sonucu tamamen kül olurken düşman birimleri yangına müdahale etmek için İstiklal caddesini uzun süre yaya trafiğine kapatmak zorunda kaldı.

Soykırımcı-faşist rejimin ekonomisine doğrudan veya dolaylı fayda sağlayan her şey hedefimizdir. Özellikle emekçi ve ezilen halklarımızın alın teri üzerinden kendi lüks yaşamlarını inşa eden sermayedarlar ve onların koruyucusu AKP-MHP faşist rejimine ait kurum ve kişiler her defasında milislerimizin hedefi olmaktan kurtulamayacaklar.

Toplum yoksulluk çemberinde debelenirken faşist-sömürgeci Türk Devleti,  halka ait olan ekonomik değerleri, başta dört parça Kürdistan’da özgürlük hareketine karşı olmak üzere, Türkiyeli devrimci, sosyalist, özünde tüm halklara,  şehirlerde; öğrencilere, gençlere, kadınlara, işçilere ve işsizlere karşı kendi iktidarını korumak ve yaşatmak için harcamaktadır.

Gerillaya karşı aralıksız yürütülen operasyon ve hava saldırıları ve her gün yenisi inşa edilen cezaevleri bunun en açık örneğidir. Bugün düşmanın savaş ekonomisini finanse eden her kaynak bu sömürü düzeninden intikam almak isteyen herkesin hedefi olmalıdır. Böylece düşmanın dağlarda ve şehirlerde büyük bir kısmı ekonomiye dayanan imha ve inkar saldırıları durdurulur, bu faşist düzen yerle bir edilir.

En başta gençlik, üniversiteliler ve kadınlar olmak üzere herkesi birleşik devrimin mücadele çizgisinde örgütlenmeye, Kürdistan kentlerinden Türkiye metropollerine mücadeleyi büyütmeye ve bulunduğu her yerde bu faşist rejime ve destekçilerine karşı eyleme geçmeye çağırıyoruz.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!

Kahrolsun Faşizm! 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir