HBDH Berxwedan Qehreman Milisleri; “Bursa’da Faşist Şahsa Ait Geri Dönüşüm Tesisini Ateşe Verdik!”

56

HBDH Milislerinden Kuzey Kürdistan’daki Operasyonlara Karşı Bursa’da Eylem

Berxwedan Qehreman milisleri sömürgeci faşist Türk devletinin Kuzey Kürdstan’da gerillaya karşı başlattığı geniş çaplı askeri operasyonlara misilleme olarak 19 Haziran günü Bursa/Orhangazi’de faşist şahsa ait geri dönüşüm tesisini ve içinde bulunan konteynerı ateşe verdi. Yangında büyük maddi hasar oluşurken tesis içinde bulunan araçlar ve kullanım alanı tamamen kül oldu.

Faşist işkenceci AKP-MHP çete rejimi çöküşünü yaşarken tüm imkanlarını seferber ederek Kürdistan ve Türkiye halklarının özgürlük mücadelesini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kuzey Kürdistan’da yaşananlar faşizmin geldiği noktayı ve savaşın boyutunu en açık biçimde ortaya koyuyor. Binlerce asker ve hava desteğiyle gerilla bölgelerine saldırı gerçekleştiren faşist iktidarın imha ve inkar politikasındaki ısrarı gerilla ve halkın baş eğmez direnişleriyle karşılaşırken birleşik mücadelenin neferleri olarak bu savaşın dağlarla ve Kürdistan şehirleriyle kalmaması gerektiğine inanarak Türkiye metropollerinde direnişi yükseltme kararlığındayız. Emeği ve alın teri sömürülen işçiler için, okullarda ve sokakta özgürlüğü baskılanan gençler, yoksulluk ve işkenceyle teslim alınmak istenen halkımız için; faşizmin odağı olan AKP-MHP rejiminden Kürdistan ve Türkiye’de işlediği suçlarının hesabını sormanın günü gelmiştir.

Bakur’da genişletilerek sürmekte olan askeri operasyonlar sonuçsuz kalacaktır. Gerilla direnişini büyütecektir. Milislerimiz özgürlük gerillasına karşı saldırılara sessiz kalmayacak, Türkiye metropollerini ateş topuna çevirecektir. Halklar ve devrimciler ise yenilmez gerillanın mücadelesini her zamankinden daha fazla sahiplenerek faşizmi Kürdistan ve Türkiye topraklarından söküp atana kadar mücadele edecektir.

Tüm gençlere devrimcilere çağrımızdır; Gün gerillayı ve direnişini büyütmenin faşizme karşı birleşik mücadelenin çelik iradesini ortaya koyma zamanıdır.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Gerilla Mücadelemiz!

Yaşasın Devrimci Halk Savaşımız!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir