HBDH Şervan Botan Milisleri; “Faşist İşgal Saldırılarına Karşı Muğla’da 2 Aracı Ateşe Verdik”

77

HBDH Milislerinden Kuzey Kürdistan’da Yürütülen Askeri Operasyonlara Karşı Muğla’da Eylemler

19 haziran günü  Şervan Botan(Şakir Erdemci) milisleri Kuzey Kürdistan’da işgalci ordunun gerillaya karşı başlattığı geniş çaplı askeri operasyonlara karşı misilleme olarak Muğla’da iki farklı eylem gerçekleştirdi.

Oteller bölgesi olarak bilinen Yalıkavak çıkışı turistik bölge olan Yenidoğan güzergahında faşist şahsa ait araç hedef alındı. Belirlenen araç özel yöntem kullanılarak ateşe verildi.

Yine sabah karşı 04:00 civarında Marmaris’te bir lüks aracı hedef alınarak ateşe verildi.

 Her iki eylemde de araçlar kül olurken milislerimiz güvenli bir şekilde alanlarına ulaştı.

AKP-MHP faşist iktidarı, soykırımcı Türk devlet geleneğini sürdürerek ezilen ve özgürlük mücadelesi veren halklara karşı imha ve inkar savaşını son yıllarda en üst düzeye çıkarmış durumdadır. Faşist-katliamcı Türk devleti tüm imkanlarını seferber ederek Kürt Özgürlük Hareketi ve  Kürdistan halklarına karşı yürüttüğü kirli savaşın dozunu gün gün artırırken buna karşı işgalci ve katliamcı zihniyete karşı şehirlerde ve dağlarda çağın direnişi yaşanmaktadır. Adeta yıkımın eşiğine gelmiş olan faşist-işkenceci iktidar tüm gücüyle Kuzey Kürdistan’da halka ve gerilla alanlarına karşı saldırarak sonuç almayı hedefliyor. Fakat bu saldırılar karşısında Kürt halkı diz çökmedi ve özgürlük gerillası her koşulda fedaice direnmeye devam ediyor.

AKP-MHP çete rejimi Kürdistan ve Türkiye’de bu kirli savaşı sürdürmek ve hakimiyet sağlamak adına her türlü kirli politikaya başvurmaktadır. Yine işçi ve emekçi halkımızın alın teri faşist iktidar ve sermaye odakları tarafından sömürülerek halka; cezaevleri, bombalar, yoksulluk ve katliam olarak geri dönüyor. Bu alanlardan biri de turizm sektörüdür. Milyonlarca işçinin emek sömürüsüne maruz bırakıldığı bu sektör aynı zaman da faşist iktidarın yürüttüğü savaşı finanse eden kaynakların başında gelmektedir.

Bakur’da genişletilerek sürmekte olan askeri operasyonlar sürdükçe faşizmin savaş ekonomisini destekleyen her alan ve kişi milislerimizin hedefidir!

Birleşik mücadelenin neferleri özgürlük gerillasına karşı saldırılara sessiz kalmayacak, Türkiye metropollerini ateş topuna çevirecektir. Halklar ve devrimciler ise yenilmez gerillanın mücadelesini sahiplenerek görevini yerine getirmelidir. Tüm gençlere ve devrimcilere çağrımızdır; Gün gerillayı ve direnişini büyütmenin faşizme karşı Birleşik Devrim’in çelik iradesini ortaya koyma zamanıdır.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Gerilla Mücadelemiz!

Yaşasın Devrimci Halk Savaşımız!

Yaşasın Birleşik Mücadelemiz!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir