HBDH Engin Sincer Milisleri; “Mersin’de Polis Kontrol Noktasına Bombalı Eylem Gerçekleştirdik!”

135

HBDH Milislerinden Türkiye ve Kürdistan’daki Siyasi ve Askeri Operasyonlara Karşı Eylem Seferberliği Devam Ediyor

19 Mayıs günü gece saat 23:00 sularında Mersin-Adana yol güzergahında polislerin asayiş kontrolü yaptığı noktaya HBDH Engin Sincer (Erdal) milislerimiz tarafından gerilla alanlarında süren işgal operasyonlarına karşı bombalı saldırı eylemi gerçekleştirildi. Eylem sonrası noktada bulunan zırhlı araçların zarar gördüğü ve yerel kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda yaralıların olduğu tespit edildi.

Başta Zap, Avaşin ve Metina olmak üzere Kürdistan’ın her bölgesinde kahraman direnişi ile işgalci orduya kök söktüren gerilla güçleri karşısında tekniğiyle ve on binlerce askeriyle çaresiz kalan işgalci devlet; yerel ve bölgesel işbirlikçilerin yanı sıra yoğun bir şekilde yasaklı gazları kullanarak sonuç almak istiyor. 1 Haziran Atılımı sürecinde düşmana vurduğu darbelerle tüm hesapları bozan özgürlük gerillası yıllar sonra bugün aynı ruhla Kürdistan dağlarında fedai ruhla savaşarak tarih yazıyor. Savaş sanatında derinleşmiş yeni taktik ve yöntemlerle inanç ve iradeyi birleştirerek düşmanı felç eden eylemler gerçekleştiren gerillanın zaferi aynı zaman da tüm halklarımızın faşizme karşı zaferi olacak.

Soykırımcı barbar düşman bilmelidir ki Kürdistan dağlarında işgalci orduya karşı fedaice savaşan gerilla yalnız değildir. Tüm gençler : yüreği özgürlük ve eşitlik ateşiyle dolu halkımız metropoller de 1 Haziran Atılım ruhuna denk düşen meşru savunma hakkını kullanarak Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki tecridi kıran ve fiziki özgürlüğünü sağlayan  eylemlerle faşist-barbar devletin Kürdistan’da yürüttüğü işgal operasyonları durana kadar şehirlerde ve metropoller de misilleme eylemleri gerçekleştirmelidir. Başta ordu ve güvenlik mensupları olmak üzere bu savaşın tarafı olan herkes milislerimizin hedefidir.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın 1 Haziran Atılımı!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!

Kahrolsun Faşizm!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir