HBDH Viyan Soran Milisleri; “Mersin/Tarsus’ta Otomobil Yüklü Tır Hedefimiz Oldu!”

90

HBDH Milislerinden 1 Haziran Atılımı’nı Selamlama Eylemi

23 Mayıs günü Mersin’in Tarsus ilçesinde otomobil yüklü tır Viyan Soran milislerinin hedefi oldu. 1 Haziran Atılımı’nın 20. yılını selamlayan milislerimizin eyleminde Tır ve yüklü olan 7 otomobil yanarak imha edilmiştir.

Bir asırdır soykırımcı zihniyetin kıskacında varlık yokluk savaşı veren Kürt Halkı Temmuz 2015 tarihinde başlatılan çöktürme planına karşı dağlarda, şehirlerde ve zindanlarda topyekün direnerek soykırımcı düşmanı çöktürme noktasına getirmiştir. 19 yıldır 1 Haziran Atılımı ruhuyla sürdürülen bu mücadele bugün kahramanlık çizgisinde işgalci Türk ordusuna darbe üstüne darbe vuran gerilla da en üst düzeye ulaşmıştır. Çaresiz kalan faşist Türk rejimi NATO’nun ve diğer uluslararası faşist dengelerin desteğini arkasına alarak şehirlerde ve dağlarda topluma karşı her türlü işkence ve ahlaksızlıkla saldırıyor. Gerillaya karşı her gün yasaklı gazlar kullanıyor. Kürdistan işgal edilirken ve yasaklı gazlar kullanılırken kimse buna sessiz kalmamalı. Gerillanın mücadelesi tüm toplumun mücadelesi olduğu gibi zaferi de tüm halkların zaferi olacaktır. Faşist AKP-MHP rejiminin tüm topluma ve gerillaya saldırılarına karşı Türkiye ve Kürdistan Halklarının ortak mücadelesi temelinde anti faşist cepheyi daha da büyütüp tüm şehirlerde ve metropoller de topyekün direnerek soykırımcı düşman hedef alınmalıdır.

Faşist soykırımcı zihniyet ve siyasete karşı 2010’da başlayan Devrimci Halk Savaşı sürecinin temelini oluşturan 1 Haziran Hamle ruhunu kuşanarak faşizme ve işgale karşı Birleşik Devrim’i daha da ileriye taşıyacak düşmana diz çöktüreceğiz.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın 1 Haziran Devrimci Atılımımız!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir