HBDH Medeni Yıldırım Milisleri; “İstanbul/Başakşehir’de Bir Fabrikayı Ateşe Verdik!”

122

HBDH Milislerinden 1 Haziran Atılımını Selamlama Eylemi

23 Mayıs günü sabah 08:30 sularında İstanbul/Başakşehir İkitelli OSB’de bulunan, İSTEKS Tekstil Sanayi Bölümü’nde tekstil malzemeleri üreten bir fabrikanın depo bölümü ateşe verildi. Sabotaj eyleminde depo tamamen kül olurken fabrika milyonlarca lira zarara uğratıldı.

Bugün gerillanın işgalci orduyla savaşı tüm yoğunluğuyla devam ederken, milislerimiz de şehirlerde düşmanı ve onun ekonomik kaynaklarını hedef almaya devam ediyor.  

1 Haziran Atılımı 20. yılına girerken Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın tutsaklığı 25. yılında derinleştirilmiş sistematik tecritle birlikte devam etmektedir. Kürt Özgürlük Hareketi’nin tasfiye edilmek istenmesi ve Orta doğuya yapılacak müdahalelerin önünün açılması açısından başlayan topyekün saldırılara karşı ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın esareti karşısında meşru savunma temelinde harekete geçen özgürlük gerillası 1 Haziran Atılımı ile cevap olmuş hamleye halkın katılımıyla Devrimci Halk Savaşı süreci başlamış ve günümüzde kahramanlık çizgisinde fedaice direnen bir gerilla gücü açığa çıkmıştır.  

Türkiye ve Kürdistan halkları nasıl ki Gezi Direnişi ve ardından Rojava Devrimi’nde faşist-gerici düşman güçlerine karşı mücadele edip kazanımlarını koruduysa, yeni dönemde de Dersim’den İzmir’e, Amanoslar’dan Zap’a halkların demokratik ortak yaşam umutları için savaşan gerillasının etrafında kenetlenmeli yine zindanlarda işkence ve tecrit koşullarında direnen devrimci tutsakların onuruna sahip çıkmalı ve şehirlerde faşist-katliamcı AKP-MHP rejimine karşı Wan direniş ruhuyla ayaklanmalıdır.  

Yaşasın Gezi Direnişi!

Yaşasın 1 Haziran Devrimci Atılımı!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir