HBDH Sinan Dersim Milisleri: “İstanbul/Beyoğlu’nda Faşizmin Bekçisini Cezalandırdık!”

65

 

Bir süredir takibimizde olan faşizmin bekçisini cezalandırdık!

 17 Nisan saat 23:00 sularında, Beyoğlu’nda aracından inip karakola gitmek üzereyken vurduğumuz AKP – Devlet Bekçisi ağır yaralandı.

 Doğrudan doğruya faşist AKP-MHP rejimine bağlı paramiliter bir güç olarak, kendi partililerinden ve gençlik kollarından devşirilen insanlardan oluşan, toplumu mahallelerde denetimi altına almak için kurulan bekçilik sistemi en başından beri milislerimizin hedefi olmaya devam ediyor.

 İşgalci rejim , toplumu denetimine almak için emniyet güçlerini yeterli görmeyince bekçilik sistemini geliştirerek saray rejimini koruyacak bir milis gücü inşa ederek doğrudan toplumun her kesimine müdahale ediyor. En çok da saray rejiimine karşı direnenlere, yoksul halka ve kadınlara karşı olan bu paramiliter faşist çetelere kendi değme hukuk kurallarına bile aykırı olacak şekilde güç ve inisiyatif verildi.

 Bir yandan ahlak bekçiliği yaparken diğer yandan sokakta keyfi uygulamalar, işkence ve öldürmeye varan eylemlerine devam eden faşist devletin paralı bekçilerini uyarıyoruz; Dolaştığınız sokak ve caddeler, sığındığınız karakollar ve güvendiğiniz faşist rejim sizi milislerimizin öfkesinden koruyamayacak. Halka karşı işlediğiniz suçlarınızın hesabını soracağız. Her an ve her yerde kurşunlarımızın hedefi olacaksınız.

 Milislerimiz güvenli alanlara çekildi ve gençlere milis saflarımızda yer almaları çağrısında bulundu.

Kahrolsun İşgalci Düzen!

Yaşasın Birleşik Devrim Mücadelemiz!

Yaşasın HBDH!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir