HBDH Yürütme Komitesi Üyesi Tekin Yoldaş; “Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin 9. Kavga Yılı Bizler İçin ‘Zafer Yılı’ Olmasını Hedefliyoruz”

106

Halkların Birleşik Devrim Hareketi olarak 12 mart 2016 tarihinde Medya Savunma Alanları’nda kuruluşumuzu ilan ettik. MSA’nda aynı zamanda İstanbul/Gazi Mahallesi’nde HBDH’ın kuruluşu milislerimiz tarafından ilan edilmişti. Bu geride bıraktığımız 8 yıl, Halkların Birleşik Devrim mücadelesi açısından bir çok bedelin ödendiği, önder niteliğindeki yoldaşlarımızın ölümsüzleştiği, mücadelenin önemli alanlarında, mevzilerinde konumlandığımız ve bu mücadeleyi daha ileriye taşımak için büyük bedeller ödediğimiz bir 8 yıl oldu. Bu anlamıyla HBDH, Türkiye işçi sınıfı, emekçiler, Kürt halkı, gençler, kadınlar için tarihsel öneme sahip bir harekettir.

Bu hareketin oluşumu tarihsel kökleri itibariyle Denizler’in, Mahirler’in, İbrahimler’in mücadele geleneğinin Türkiye ve Kürdistan devriminin birleşmesinin ifadesidir. HBDH’ı örgütlemek, HBDH’ı bugün sahiplenmek aslında Türkiye devimini ve Kürdistan devrimini Birleşik Devrim mücadelesini sahiplenmek anlamına gelmektedir. Bugün Türkiye işçi sınıfının, emekçilerin, kadınların, gençlerin her zamankinden daha fazla Birleşik Devrim mücadelesine ve Birleşik Devrim bayrağına ihtiyacı vardır. Faşizmin her türlü saldırısı her türlü engelleme çabası Birleşik Devrim mücadelemizin kararlılığından bizleri vazgeçirmemektedir. HBDH geride bıraktığımız 8 yılda Kürdistan dağlarından Karadeniz dağlarına, Dersim Dağlarına, Türkiye metropollerinden zindanlara, mücadelenin bütün alanlarında Birleşik Devrim bayrağını en güçlü şekilde yükseltmiştir. Bugünde bu kararlılığımız ilk günkü kadar ısrarlı ve ilk günkü kadar inançlı bir şekilde devam etmektedir.

AKP-MHP faşizminin saldırılarını boşa çıkartmak, Kürdistan topraklarındaki işgal saldırısını, Türkiye halklarına dönük sürdürdüğü sömürü, baskı politikasını yenilgiye uğratmak temel hedefimizdir. 9. kavga yılına girerken hedefimiz ‘Faşizmi Yıkmak, Özgürlüğü Kazanmak’tır. AKP-MHP faşizminin kalelerini, zulmün kalelerini Birleşik Devrim ateşimizin kararlılığıyla hedef almaya devam edeceğiz. Faşizmin kaleleri, faşizmin zindanları Birleşik Devrim eyleminin kararlılığıyla, birleşik eylem militanlarının ısrarıyla kırılacak, yıkılacaktır! Bugün dağlarda mücadele eden gerillamız, şehirlerde milis eylemlerini örgütleyen savaşçılarımız, zindanlarda direnen yoldaşlarımız ve mücadelenin bütün alanlarında yeni bedeller ödeyen bütün yoldaşlarımıza en devrimci selamlarımız gönderiyoruz.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin 9. kavga yılı bizler için ‘zafer yılı’ olmasını hedefliyoruz. Bu anlamıyla bulunduğumuz bütün alanlarda HBDH eylemlerini arttırmak, HBDH bayrağını yükseltmek, bu kararlılıkla Birleşik Devrim mücadelesinde ısrar etmek temel görevimizdir. İşçilerin, emekçilerin, gençlerin, kadınların, Kürt halkının özgürlük sesi faşizm tarafından bastırılamayacaktır. HBDH’ın varlığı faşizmin korkulu rüyası olmaya devam edecektir. Birleşik Devrim Hareketimiz 8 yıllık mücadele tarihinde önemli bir birliktelikte yarattı. Önemli bir yoldaşlaşma da yarattı. Ulaş Bayraktaroğlu’nun, Ulaş Adalı’nın, Baran Serhat’ın, Delal Amed’in, Nubar Ozanyan’ın ve adını sayacağımız bir çok yoldaşın mücadelesi ortak mücadelede birleşti, kanları bir birine karıştı. Bu anlamıyla ortak bir Birleşik Devrim mücadelesi geleneği, Birleşik Devrim iradesi yarattı. Bu anlamıyla ölümsüz yoldaşlarımıza da sözümüz, onların  ideallerine sahip çıkacağımızı, Birleşik Devrim bayrağını daha güçlü bir şekilde 9. Kavga Yılında yükselteceğimizi, Faşizmi Yıkacağımızı, Özgürlüğü Kazanacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Faşizme karşı halkımızı, gençleri Birleşik Devrim mücadelesine katılmaya, HBDH saflarında örgütlenmeye ve faşizmden hesap sormaya çağırıyorum.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrim Mücadelemiz!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!  
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir